×

Sławomir Ziemiakowski z Veolii Energii Łódź reprezentował spółkę na dwóch zawodach triathlonowych w Warszawie i Bełchatowie.

Sławomir Ziemiakowski,  specjalista techniczny Veolii Energii Łódź, reprezentował spółkę na dwóch zawodach triathlonowych: międzynarodowych 5150 Warsaw Triathlon i Triathlon Energy Bełchatów ¼ IronMan.

W pierwszych, na dystansie  1,5 km pływanie, 40 km jazda na rowerze i 10 km bieg, wystartowało 909 zawodników, a do mety dotarło 854. Zwyciężył Smalles Elliot z Wielkiej Brytanii (czas 01:55,57) a Sławek z czasem 2:45,30 zajął 41. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Drugie zawody, składające się z pływania na 950m, 45 km jazdy na rowerze i 10,5 km biegu, ukończył na 12. miejscu w swojej kat. wiekowej uzyskując czas 03:02,32. Rywalizację w Bełchatowie będzie pamiętał z wyczerpującej walki o każdy metr na etapie biegowym. Na etapie pływackim i rowerowym myślał, że pobije swój rekord życiowy, a na etapie biegowym myślał żeby przeżyć. Ale taki jest sport i pomimo, że nie zawsze zawodnicy biją swoje rekordy życiowe, to na mecie mają zawsze szeroki uśmiech.